Egzama Tedavisi İçin Temel İlaçlar

Bitkisel egzama tedavisiAraştırmalar göstermiştir ki egzama tedavisi için bitkisel ilaçlar kimyasal ilaçlardan kat be kat faydalıdır. Tüm hastalıklar için geçerli olmasa da egzama hastalığı için % 100 geçerlidir.

Egzamayı tedavi etmek istiyorsanız tespit etmeniz gereken ilk şey yediğiniz yemeklerden egzamanızı tetikleyen yemek var mı? İlk tedavi yöntemi egzamayı ağırlaştıracak alerjik etkenlerden uzak durmaktır. Egzamayı ağırlaştıracak bazı yiyecekler şunlardır: soğan, baharatlar, şekerli yiyecekler ve soya ürünleridir. Eğer egzama olduğunuzu düşünüyorsanız bunlardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Kaşıntıyı azaltacak, şişliği giderecek, kızarıklığı yok edecek bitkisel tedaviler vardır. Bu ilaçlar kimyasal egzama ilaçlarından iyidir. Eğer egzamanız kaşıntılı ise büyük ihtimalle kötü egzamadır. Bu kaşıntıyı azaltmak i.in doğal zeytinyağı kullanabilirsiniz. Hemen etkisini göreceksiniz. Eğer bulabiliyorsanız hindistan cevizi yağı da egzama kaşıntısına iyi gelir. Bu doğal yağların diğer bir etkisi de cildi nemlendirerek cildin kurumasını engellemesidir.

Limon suyu veya elma sirkesi ağrı kesici özelliği olduğu için şişlik ve kızarıklığı azaltır. Ancak limon ve sirke cildi kuruttur bunu unutmayın. Egzama için ev ilaçlarının yanında bitkisel mucizeler de vardır. Kafur ve sandal bitkisi de düzenli olarak kullanılırsa egzama tedavisi için çok etkilidir. Zerdaçal tozu veya hindistan cevizi suyundan yapılmış macun da etkili olacaktır.

Gördüğünüz gibi egzama tedavisi için bir çok bitkisel çözüm vardır. Egzama tedavisi için uyuşturucu içeren steroid kremleri kullanmayın. Egzama tedavisi için kimyasallardan uzak durun. En önemli etken budur.

Eğer yazımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız yorum yapın ve yazımızı paylaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir